Katka, kde a pri čom vás zastihla kríza a marcové uzavretie krajiny?
Zastihla ma v bežnom živote, tak ako väčšinu z nás. Musela som výrazne spomaliť, keďže som mala rušné obdobie. S odstupom času to hodnotím pozitívne, pretože som bola nútená konečne si oddýchnuť.

Má podľa vás celá táto situácia nejaký hlbší zmysel, posolstvo?
Nič sa nedeje náhodne, o tom sa v živote pravidelne presviedčam. Našej planéte dlžíme priveľa. Bolo načase začať ten dlh splácať.

Je najvyšší čas, aby sme poučení hľadali cestu k normálnemu slobodnému životu.
Zdroj: Archív
Je najvyšší čas, aby sme poučení hľadali cestu k normálnemu slobodnému životu.

A darí sa nám to?
Toto „zastavenie“ pomohlo prírode, vyčistil sa vzduch, vodné toky, vrátili sa zvieratá na miesta, odkiaľ dávno zutekali. To všetko nastalo prirodzene. Čo je však neprirodzené, to je strach, ktorý sa šíri celosvetovo a narúša tento nevyhnutný proces obnovy. Strata živobytia, rozdelenie rodín a neprimeraná panika ničomu nepomôžu. Naopak. Je najvyšší čas, aby sme poučení hľadali cestu k normálnemu slobodnému životu.

Čo by sme si z krízy podľa vás mali zobrať do ďalšieho života?
Viac než kedykoľvek predtým som si uvedomila, že nič nie je trvalé, všetko je v pohybe a zmeny nás môžu prekvapiť kedykoľvek a kdekoľvek. Byť sebestačný znamená byť slobodný. Ľudia žijúci na vidieku, ktorí si svoju potravu svojpomocne vypestujú a vychovajú, to chápu najlepšie.