Peter Nagy sa narodil 9. apríla 1959 v Prešove, kde vyštudoval gymnázium a filozofickú fakultu. Upozornil na seba v roku 1982 pesničkou Profesor Indigo a o pár rokov nato sa stal jedným z najpočúvanejších česko-slovenských spevákov. V Bratislave na vojenskej službe založil kapelu Indigo a do povedomia sa dostal aj hitmi So mnou nikdy nezostarneš, Sme svoji.

Pete Nagy
Zdroj: Instagram.com/peternagy_music

Ale aj Kristínka iba spí, Marcel z malého mesta, Láska je tu s nami, Aj tak sme frajeri, S nohami na stole, Korálky od Natálky, Poďme sa zachrániť či duetom s Jožom Rážom Psi sa bránia útokom. Nahral aj niekoľko unikátnych albumov s detskými speváckymi hviezdami, ktoré si pamätá každý, kto vyrastal v 90. rokoch minulého storočia.

Pete Nagy
Zdroj: Instagram Instagram.com/peternagy_music

Sťahovanie na Slovensko
Sympatický hudobník žil roky v Prahe a v Bratislave mal byt, no pred tromi rokmi kúpil vilu v pokojnej štvrti Senca s výhľadom na cintorín. Minulý rok sa tam nasťahoval a začal ju zariaďovať v provensalsko-toskánskom štýle, ktorý sa vyznačuje antickými prvkami, zemitými materiálmi, prírodnými doplnkami a starožitným nábytkom s nádychom patiny. Zariadenie pôsobí veľmi príjemne až romanticky a spevák ho sem-tam ukazuje fanúšikom na sociálnych sieťach.

Kliknite do galérie, kde nájdete aj zábery z Peťovej vily...

Sympatický hudobník žil roky v Prahe a v Bratislave mal byt.
Zdroj: Instagram
Sympatický hudobník žil roky v Prahe a v Bratislave mal byt.