Podľa britského denníka Daily Mail Baldwin síce strieľal z repliky zbrane, no tá vraj bola nabitá ostrými nábojmi. „Prečo som dostal zbraň so skutočnou muníciou?“ pýtal sa vraj 63-ročný herec bezprostredne po čine. Baldwin podobným spôsobom zranil aj scenáristu a režiséra Joela Souzu (42), ktorý je údajne v kritickom stave v zariadení Christus St Vincent Regional Medical Center. 

Postrelenú 42-ročnú ženu previezli vrtuľníkom do nemocnice University of New Mexico Hospital, kde napokon zraneniam podľahla. Polícia zatiaľ podľa Daily Mailu nevzniesla voči Baldwinovi obvinenia, vypočuli ho však detektívi.

V príspevku, ktorý Baldwin medzičasom vymazal, sa herec
Zdroj: Instagram
V príspevku, ktorý Baldwin medzičasom vymazal, sa herec "sťažoval" na únavu.

Krátko pred činom sa Alec Baldwin údajne sťažoval na únavu, a to nielen manželke počas súkromného videohovoru, ale aj na sociálnych sieťach pred fanúšikmi. Práve na tomto mieste tiež umelec zverejnil svoje stanovisko k celej záležitosti:

„Som v kontakte s manželom (Halyny) a jej rodinou, majú moju podporu. Je mi úprimne ľúto nielen jeho, ale aj ich syna a všetkých, ktorí Halynu poznali,“ napísal Baldwin na Twitteri s tým, že plne sppolupracuje s políciou. K bizarnej udalosti došlo podľa britského denníka Daily Mail, ktorý sa odvoláva na informácie z The New Mexican, v Santa Fe, konkrétne na ranči v Bonanza Creek, kde Baldwin a štáb nakrúcali westernový film Rust.

Ranč v Sante Fe, kde sa westernovka Rust nakrúcala a kde došlo k tragickému úmrtiu kameramanky po tom, čo Alec Baldwin nevedomky vystrelil ostré náboje.
Zdroj: Profimedia