Rázne NIE pre Archieho pestúnku: Čo jej princ Harry prísne zakázal? (FOTO)

Rázne NIE pre Archieho pestúnku: Čo jej princ Harry prísne zakázal? (FOTO)
26 fotiek v galérií

Princ Harry a Meghan Markle zavádzajú nové pravidlá, aké si kráľovská rodina nepamätá. Jedno z nich sa týka pestúnky, ktorá sa stará o malého Archieho Harrisona.

Prvé dve neuspeli
O prvorodeného syna Sussexovcov sa stará už tretia pestúnka. Hoci Meghan pred pôrodom odmietala myšlienku zamestnať pestúnku, nakoniec pochopila, že sa bez nej nezaobíde.

Nájsť školenú pestúnku, ktorá by vyhovovala im aj synovi, však nebolo ľahké. Podarilo sa to až na tretí pokus. Prvá sa im zdala „neprofesionálna“, druhá strážila Archieho iba v noci. S treťou pestúnkou sú Meghan aj Harry nadmieru spokojní, hovoria, že im ju zoslal sám pánboh. Vraj je mimoriadne profesionálna, s bohatými skúsenosťami a výborne zapadla do ich rodiny.

VIDEO: Tretia opatrovateľka Archieho je skveláAko normálna rodina

Hoci sú Meghan aj Harry šťastní, akú skvelú pestúnku našli, jednu vec jej nedovolia. Nesmie nosiť uniformu! Zákaz vydal princ Harry, pretože nechce vidieť pri Archiem ženu v uniforme, ktorá vyzerá ako Mary Poppins. Ich pestúnka sa má obliekať normálne a tak ju nedávno videli aj pri nastupovaní do lietadla pred cestou na dovolenku. Pre Harryho boli neprijateľné elitné „norland nannies“, absolventky Norland College, ktoré nosia predpísanú uniformu a doplnky. Slávnu školu pre budúce profesionálne pestúnky založila Emily Ward v roku 1892 v kúpeľnom meste Bath a jej absolventky zamestnáva aj kráľovská rodina.

Kate sa drží tradície
Pestúnky v kráľovskej rodine boli vždy vdovy alebo nevydaté ženy. Vyžadovala sa od nich absolútna diskrétnosť a oddanosť potrebám dieťaťa. Podľa odborníka na kráľovskú rodinu sa tieto ženy nástupom do služby v paláci vzdali vlastnej existencie. V rodine následníka trónu, princa Williama, pretrváva tradícia. O princa Georga, princeznú Charlotte a princa Louisa sa stará Maria Teresa Borrallo, ktorá nosí uniformu a patrí k „norland nannies“. Podľa predpisov musí byť oblečená vždy, keď je v službe. K uniforme patrí aj klobúčik a rukavičky.


Blízky vzťah
Princ Harry a princ William majú dodnes blízky vzťah so svojou pestúnkou Tiggy Legge-Bourke, ktorá bola vtedy mladá a po smrti Diany zohrala v ich živote veľkú rolu. Zo služby odišla v roku 1999, keď sa vydala. Používa priezvisko Pettifer po manželovi a má dvoch synov – Toma a Freda, ktorému je krstným otcom princ Harry. Tiggy Pettifer bola na svadbe Harryho a Meghan aj na krste ich syna Archieho.

Klikajte na galériu a dozviete sa viac.


Autor: jb
Foto: Getty Images

 26 fotografií

Rázne NIE pre Archieho pestúnku: Čo jej princ Harry prísne zakázal? (FOTO)Rázne NIE pre Archieho pestúnku: Čo jej princ Harry prísne zakázal? (FOTO)Rázne NIE pre Archieho pestúnku: Čo jej princ Harry prísne zakázal? (FOTO)Rázne NIE pre Archieho pestúnku: Čo jej princ Harry prísne zakázal? (FOTO)
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa