Roquefort vs niva: Ktorý syr by ste mali jesť častejšie?

Roquefort vs niva: Ktorý syr by ste mali jesť častejšie?

1. kolo: Mlieko
Originálny rokfort sa vyrába zo surového ovčieho mlieka a vnútri je prerastený ušľachtilou modrozelenou plesňou. Energetická hodnota 100 g roquefortu je okolo 1 500 kJ, obsah tuku 31 g a soli 3,1 g. Syr niva sa vyrába z pasterizovaného kravského mlieka a od originálu sa odlišuje aj konzistenciou, mierne nižším obsahom tuku – okolo 28 g – a vyšším obsahom soli – okolo 3,6 g. Bod pre rokfort.
Stav - 1 : 0

2. kolo: Vzhľad
Pravý rokfort má výrazné fliačiky modrozelenej plesne rozmiestnené rovnomerne po celom bochníku. Je príjemne aromatický, stredne tvrdý, primerane vlhký a vláčny. Niva má ostrejšiu arómu, je tvrdšia, lepkavejšia a často drobivá. Väčšina plesne býva sústredená uprostred, odkiaľ vedú tenké žilky, no neprerastajú až k okrajom bochníka. Pri krájaní na plátky sa syr lepí na nôž a zvyčajne sa rozpadáva. Opäť boduje rokfort.
Stav - 2 : 0

3. kolo: Chuť
Rokfort patrí medzi vyhľadávané lahôdky. Harmonicky sa v ňom spája výrazná, plná chuť syra, ušľachtilej plesne a príjemnej slanosti. Zároveň je jemný, krémovitý, rozplýva sa na jazyku. Skvelý na chuťovky s bobuľkou hrozna i na chlebík s maslom. Chuť nivy je v porovnaní s rokfortom pikantnejšia a výrazne slanšia, preto sa hodí do šalátov, na pizzu, do omáčok a nátierok, ktoré zároveň osolí. Bod pre rokfort.
Stav - 3 : 0


Víťaz: Rokfort
Kráľ francúzskych syrov pochádza z dediny Roquefort-sur-Soulzon v oblasti Aveyron na juhu krajiny. Vždy sa vyrábal z ovčieho mlieka, od roku 1952 je to stanovené aj zákonom. Syr sa na niekoľko týždňov umiestni do vlhkého prostredia miestnych jaskýň, kde poletujú výtrusy plesne Penicillium roqueforti. Po šiestich týždňoch pobytu v jaskyni syr začne zrieť. Vo Francúzsku je iba sedem výrobcov pravého rokfortu, druhého najobľúbenejšieho syra obyvateľov krajiny galského kohúta.

Autor: jb
Foto: Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Nakupujeme"

Poradňa