Rozvedená žena, poubližovaná, psychicky dolámaná: Čo potrebuje najviac?

Rozvedená žena, poubližovaná, psychicky dolámaná: Čo potrebuje najviac?

Manžel je na to, aby ste sa mohli o neho oprieť, alebo na neho zvaliť vlastný neúspech. Mal vám predsa pripomenúť triednu schôdzku na škole detí.

Prečo neumyl auto, zašpinili ste o karosériu jeho nový oblek. Je to zábava, pokiaľ samozrejme, nejde o vážne problémy, za ktoré on rozhodne nemôže, ako je vaša choroba a pod. Manželstvo je rodinný život, po ktorom ste vždy túžili. Nič nebýva vždy ideálne. Nemajte také veľké nároky na muža, ako keď ste mali 20 rokov...

Ísť do vzťahu je riskantné, ale podľa mnohých lepšie, ako zostať osamote. Rozvodovosť u nás i vo svete je však vysoká. Rozvedie sa takmer každý druhý pár. Niekedy vzťah naozaj nefunguje, je v ňom násilie či alkohol. Vtedy nemá zmysel manželstvo umelo udržiavať. Veľa manželov sa však chce rozviesť kvôli nezhodám, ktoré by si stačilo navzájom vysvetliť.

Ani pri tých najlepších úmysloch sa nemusí všetko vydariť tak, ako ste si plánovali. Pred svadbou všetko vyzerá inak. Partneri sú ústretovejší, ešte stále zamilovaní a plní plánov do budúcnosti. Každý deň je nový a vzrušujúci, pre oboch nie je problém spraviť pár ústupkov, či sa dohodnúť.

Rozvedená žena si kladie množstvo otázok
Prečo moje manželstvo tak nešťastne dopadlo? Ako predísť hnevu dieťaťa po návrate domov od otca a ako na to reagovať? Čo robiť so svojím sklonom súperiť o dieťa s jeho otcom? Prečo sa mi nedarí nadviazať uspokojivý vzťah k inému mužovi? Kto môže za to, že manželstvo končí zle?

Mnohé rozvedené ženy sa správajú prehnane suverénne na verejnosti. Je to často obranná maska nesmelej, skormútenej ženy, ktorá sa obáva odmietnutia. Chcú to všetko prekryť fasádou suverenity, svoje nešťastie a smútok z rozpadu manželstva.

Lenže ľudia na prvý pohľad nevidia, čo rozvedenú ženu trápi. Neistoty nevykukujú von. Ženy by sa nemali obávať, ako ich stav prijme okolie, báť sa strápnenia. Predpokladať, že o rozvedenej každý pomýšľa nepriaznivo, že za tento stav môže iba žena, a preto by sa odhalením mohla pripraviť o sympatie nového muža.

Práveže, až takýmto neistým správaním sa o nové stretnutia môžete pripraviť okamžite. Navyše, nemali by ste hodnotiť i manželstvá iných ľudí jednostranne. Všímať si len tie prípady, ktoré potvrdzujú vašu zlú skúsenosť. Áno, muži bývajú v mnohých prípadoch strojcami rozvodov. Ale nájdu sa aj prípady, že dôvodom sú ženy.

Druhú šancu si zaslúži každá žena

Rozvedená žena, ktorá je poubližovaná, psychicky dolámaná, potrebuje zažiť príjemné dobrodružstvo, citovú vzpruhu. Takú, ktorú jej dieťa dať nemôže. Nie, nebojte sa nájsť si nového partnera, hoci aj veľmi rýchlo po rozvode. Je to náplasť na zranenú dušu. Nemusíte nosiť rok čierne šaty a trápiť sa.

Autor: maj
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rozvod"

Poradňa