Šéf má vždy pravdu: Aj na Vianoce?

Šéf má vždy pravdu: Aj na Vianoce?

Ak nemáte protekciu u pani Šťasteny a váš šéf nepatrí do skupiny šéfov so značnou dávkou charakteru, empatie a ľudskosti, nezúfajte. Niečo málo sa dá zmeniť, ešte pred koncom roka...

Niet sa čo diviť, že si pomyslíte len to najhoršie, keď váš „milovaný“ šéf zavelí niečo v zmysle „zvládol by som kávu... tie podklady nie sú správne zoradené, koľkokrát to mám opakovať... je mi to ľúto, ale dnes vás potrebujem minimálne do ôsmej...“, a to aj v tom prípade, ak podobné aktivity vôbec nepatria do náplne vašej práce.

Koľko vášho úspechu kolegovia "vydržia"?

Ak nie je vašim cieľom váš vlastný vyhadzov, radšej si premyslite, čo poviete nahlas a to najmenej dvakrát. Nenadávajte, neosočujte, nereagujte agresívne a na fyzické násilie tiež radšej zabudnite. Radšej si v kľude premyslite stratégiu, ktorá vám osladí život.

Je mi to ľúto...
„… budem sa snažiť, aby sa to už neopakovalo.“ Je najlepšia reakcia v prípade, že ste niečo naozaj zanedbali, resp. niečo spravili tak, ako si to pán Šéf nepredstavoval. Nepísané pravidlo číslo jedna hovorí, že šéf má vždy pravdu. Pravidlo číslo dva hovorí, že v prípade, že šéf pravdu nemá, platí pravidlo číslo jeden.

Ak chcete presadiť svoje
Mali by ste to zariadiť tak, aby si váš nadriadený myslel, že to bola jeho vlastná vôľa. Vtedy pôjde presadzovanie vašich nápadov, zásad a všetkého ostatného najjednoduchšie. Jednoducho povedané, všetky vaše požiadavky predneste vášmu milovanému šéfkovi na zlatom podnose tak rafinovane a príťažlivo, aby z neho zobal ako skrotená andulka. Sami musíte najlepšie vedieť, čo na toho vášho šéfa platí. Zosnovajte preto bezchybný, koncoročný plán a tešte sa na zábavu XXL. Veľa šťastia a Veselé Vianoce!

Ako na cudzí jazyk efektívnejšie?

Autor: Nina

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Zamestnanie"

Poradňa