Šéfkuchárka Fannie Farmer: Predstavila svetu kuchárske umenie

Šéfkuchárka Fannie Farmer: Predstavila svetu kuchárske umenie

Odhodlanie americkej expertky na varenie prekonalo aj jej fyzický hendikep. Fannie Merritt Farmer sa narodila 23. marca 1857 v Bostone, štát Massachusetts, ako najstaršia zo štyroch dcér vydavateľa a majiteľa tlačiarne Johna Franklina Farmera a Mary Watson Meritt.

V rodine sa vzdelanie veľmi cenilo, preto sa od Fannie očakávalo, že pôjde študovať. Nastúpila na Medfordskú vyššiu školu, ale v šestnástich rokoch dostala obrnu a ochrnula. Niekoľko rokov vôbec nechodila a bola odkázaná na rodičovskú opateru. Snažila sa byť aspoň trocha užitočná, a tak začala variť.

Kariéra od sporáka
Netrvalo dlho a Fannie premenila matkin dom na penzión s vychýrenou kuchyňou, v ktorej sa podávali jedlá vysokej kvality. Mala už tridsať rokov a dokázala chodiť, hoci veľmi krívala. Na radu jednej známej sa prihlásila na Bostonskú kuchársku školu, kde sa okrem varenia a pečenia vyučovali aj sanitárne techniky, výživa, chemická analýza potravín, diétne stravovanie pri zdravotných problémoch a vedenie domácnosti. Fannie patrila medzi najlepšie študentky, preto jej po absolvovaní ponúkli miesto asistentky riaditeľa, od roku 1891 školu sama viedla.

Recepty na mieru
V roku 1896 Fannie vydala svoju najslávnejšiu prácu s názvom Kuchárska kniha Bostonskej kuchárskej školy. Prvýkrát v nej zaviedla štandardizované miery – lyžičky, lyžice a šálky, pretože dovtedy sa v kuchárskych knihách písalo štýlom: „kúsok masla veľkosti vajca“, „čajová šálka mlieka“ či „dostatočné množstvo“.

Keď bolo treba niečo rozdeliť, používala zlomky – tretinu, štvrtinu, osminu – a pri sypkých surovinách radila zarovnať povrch v šálke alebo na lyžici nožom. Jej systém mier sa hlavne v americkej gastronómii používa dodnes. Knihu doplnila článkami o zaváraní a sušení ovocia a zeleniny, nutričnými informáciami a radami o hygiene.

Fenomenálny úspech
Vydavateľ nepredpokladal, že sa kniha bude dobre predávať. Prvé vydanie malo iba tritisíc kusov, pričom náklady si autorka musela zaplatiť sama. Stal sa však presný opak – v Amerike sa kniha stala bestsellerom a aj po sto rokoch stále vychádza pod názvom Kuchárska kniha Fannie Farmer. V roku 1902 Fannie založila Školu varenia slečny Farmerovej, v ktorej učila variť paničky z bohatých rodín i obyčajné gazdinky. Jej ambície však boli omnoho vyššie. Zaumienila si, že napíše komplexnú knihu o stravovaní ľudí so zdravotnými problémami.

Učila lekárov
Keď Fannie vydala knihu Potraviny a varenie pre chorých a rekonvalescentov, 30 strán v nej venovala stravovaniu diabetikov. Obrovskou poctou pre ňu bolo pozvanie na Lekársku fakultu Harvardovej univerzity, kde prednášala lekárom a zdravotným sestrám o výžive pacientov v rekonvalescencii. O dôležitosti správneho stravovania pacientov bola skalopevne presvedčená a chcela, aby si ju všetci pamätali pre túto službu ľuďom, nie pre jej kuchárske umenie.

Aktívna až do konca
Posledných sedem rokov sa Fannie pohybovala na vozíčku. Napriek svojej imobilite neúnavne vyučovala, písala kuchárske knihy a vymýšľala nové recepty. Poslednú prednášku mala desať dní pred svojou smrťou. Zomrela 15. januára 1915 vo veku 57 rokov. Pre mnohých slávnych šéfkuchárov je jej meno dodnes synonymom precíznosti pri varení, organizácie práce v kuchyni a dobrého jedla.

Autor: Jana Brožíková
Foto: Getty Images, archív

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Príbehy zo života"

Poradňa