Sklamaný Harry: Prečo nepríde kráľovná na krst Archieho? (FOTO)

Sklamaný Harry: Prečo nepríde kráľovná na krst Archieho? (FOTO)
25 fotiek v galérií

Meghan Markle a princ Harry už potvrdili, že v júli dajú pokrstiť svojho syna Archieho Harrisona. Presný dátum neuviedli, ale už teraz je jasné, že kráľovná Alžbeta II. na krst pravnúčika nepríde. Aký je dôvod jej rozhodnutia?

VIDEO: Kráľovná Alžbeta II. v AscoteKrst bude v kaplnke
Archieho pokrstia v Kaplnke sv. Juraja vo Windsore, neďaleko Frogmore House. Pozvaní sú všetci členovia kráľovskej rodiny, a hoci to má Jej Veličenstvo Alžbeta II. z Windsorského zámku peši na skok, na krste sa nezúčastní. Archieho veľký deň však nebude prvý krst, ktorý kráľovná vynechá pre povinnosti. Nebola ani na krste pravnuka Louisa minulý rok v júli, zatiaľ čo na krst princa Georga a princeznej Charlotte prišla.

Dôležité povinnosti
Podľa kalendára udalostí, ktorý uvádza Buckinghamský palác na svojich internetových stránkach, kráľovnú čakajú prvé dva júlové týždne udalosti, ktoré nemôže vynechať. Prvá je záhradná párty v Holyroodhouse v škótskom Edinburghu 3. júla, takže kráľovná bude ďaleko od Windsoru. Druhá je návšteva grófstva Cambridge, odkiaľ je takisto náročné stihnúť obrad vo Windsore.

 


Voda z Jordánu
V Kaplnke sv. Juraja bol princ Harry v roku 1984 pokrstený a v roku 2018 Meghan a Harry zosobášení. Obrad vykonajú windsorský dekan, biskup David Conner, a canterburský arcibiskup Justin Welby, ktorý sobášil Meghan a Harryho. Archieho hlavičku polejú vodou z rieky Jordán. Voda bude vo veľkej striebornej nádobe nazývanej Lily Font, ktorá je súčasťou kráľovskej zbierky umiestnenej v Toweri a používa sa pri krste členov kráľovskej rodiny.

Klikajte na galériu a dozviete sa viac.

Autor: jb
Foto: profimedia.sk

 25 fotografií

Sklamaný Harry: Prečo nepríde kráľovná na krst Archieho? (FOTO)Sklamaný Harry: Prečo nepríde kráľovná na krst Archieho? (FOTO)Sklamaný Harry: Prečo nepríde kráľovná na krst Archieho? (FOTO)Sklamaný Harry: Prečo nepríde kráľovná na krst Archieho? (FOTO)
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa