“Skrývaný” manžel kráľovnej: Pozrite, aký to bol kedysi fešák! (FOTO)

“Skrývaný” manžel kráľovnej: Pozrite, aký to bol kedysi fešák! (FOTO)
32 fotiek v galérií
Milostný príbeh kráľovnej Alžbety II. je pomerne známy. Ako dievča sa zamilovala do princa Grécka a Dánska a po dlhšom čase z toho bol šťastný sobáš. Keď však prišla korunovácia, manžel musel ustúpiť do úzadia...

Princ Philip, vojvoda z Edinburghu, v počiatkoch kraľovania svojej ženy touto novou situáciou trpel. Ich vzťah musel ísť bokom, sám sa musel vzdať mnohých vecí a prvoradé boli povinnosti. Nakoľko on panovníkom nie je, často sa nezúčastňoval toho, čo jeho žena a býval s deťmi sám.

Rokmi sa obaja naučili zvládnuť rozkol medzi láskou a povinnosťami. Pribudli im ďalšie deti, úspešne panujú a dodnes sú spolu. Manželmi sú už 70 rokov a hoci väčšina ich detí je rozvedená, kráľovná a princ Philip sú dôkazom, že aj kráľovské zväzky môžu byť šťastné.

Ako sa sám vojvoda z Edinburghu vyjadril, všetko je to o tolerancii. Pokiaľ by mu táto vlastnosť chýbala, zrejme by po boku kráľovnej tak dlho nevydržal. Pozrite si jeho zábery v galérii pod článkom a pripomeňte si, aký to bol kedysi fešák.

Desiatky starších záberov kráľovninho manžela nájdete v galérii!

Autor: ling
Foto: Getty Images

 32 fotografií

“Skrývaný” manžel kráľovnej: Pozrite, aký to bol kedysi fešák! (FOTO)“Skrývaný” manžel kráľovnej: Pozrite, aký to bol kedysi fešák! (FOTO)“Skrývaný” manžel kráľovnej: Pozrite, aký to bol kedysi fešák! (FOTO)“Skrývaný” manžel kráľovnej: Pozrite, aký to bol kedysi fešák! (FOTO)
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa