O tom, aké to môže mať následky, dobre vieme – poruchy príjmu potravy, depresie, komplexy menejcennosti, sú len niektoré z nich. Väčšina z nás by čakala, že učitelia a iné autority budú tými, ktoré sa posnažia dievčatá pred podobnou šikanou a zahanbovaním kvôli postave zo všetkých síl chrániť. No ukazuje sa, že niekedy je to presne naopak...

prsia
Zdroj: Archív

Priveľké prsia?
18-ročná Kelsey Anderson z Missouri bola vykázaná z triedy po tom, čo jej učiteľka povedala, že má príliš veľké prsia. Dievčina v ten deň mala na sebe tričko s dlhým rukávom a džínsy. Učiteľka skonštatovala, že mladá žena porušila „dress-code“ školy, pretože jej výstrih príliš odhaľoval jej veľké prsia.  Ďalej jej učiteľka pripomenula, že ženy s nadváhou sa musia obliekať primerane svojej postave. Kelsey bola z učiteľkinej reakcie zdesená a cítila sa veľmi ponížená, keďže to učiteľka riešila pred celou triedou.

Ako informoval portál Independent.co.uk, zo  školy volali Kelseyinej matke Melisse Barber, aby jej oznámili, že jej dcéra porušila školský „dress-code“. Riaditeľ obhajoval stanovisko danej učiteľky, ktorá na „prečin“ upozornila. Rozhorčená matka Kelsey na sociálnej sieti napísala: „Začala som vysvetľovať, že moja dcéra bola práve sexualizovaná učiteľkou pred celou triedou. Bola zahanbená a zhrozená...

Odmietam svoju dcéru vystavovať situáciám, kedy jej sebaúcta je totálne zničená. Je tam na to, aby sa učila. Ten celý čas vymeškávala vyučovanie, kým sme sedeli v miestnosti a rozoberali jej prsia. Ako často sa toto stane vašim synom?“ Matka Kelsey požiadala, aby jej dcéra bola vyradená z hodín danej učiteľky, no jej žiadosti nebolo vyhovené. Na základe toho sa matka rozhodla začať riešiť problém s právnikom.

17-ročná študentka vykázaná z triedy kvôli VEĽKÝM PRSIAM!

Chrániť deti pred šikanou
Právnička Elizabeth Turner sa vyjadrila, že je smutné riešiť takúto šikanu kvôli telesnému vzhľadu zo strany učiteľa v dnešnej dobe. Hovorí, že takéto prípady netreba brať na ľahkú váhu. Kelsey dodáva, že nechce, aby ešte nejaké dievča prešlo niečím podobným ako ona. Daná škola celý prípad prešetruje.