Odštartovala to zlá skúsenosť u kaderníčky
Nilanshi si svoje vlasy pestuje a nestrihá od šiestich rokov. Vtedy totiž zažila nepríjemnú udalosť u kaderníčky, ktorá ju veľmi nepekne ostrihala. Už ako šesťročná sa preto Nilanshi rozhodla, že si viac svoje vlasy neostrihá.

vlasy
Zdroj: Connie Suggitt

Keď sa rozhodnete nikdy viac si nestrihať vlasy, mohlo byť sa zdať, že ku kaderníčke viac nevkročíte. Avšak s takými dlhými vlasmi je určitá kadernícka starostlivosť nevyhnutná. Už len umytie vlasov je veľmi náročná úloha a treba ich umývať aspoň raz za týždeň. Keď sú vlasy umyté, trvá polhodinu vysušiť ich a následne hodinu česania. S týmito úlohami pomáha Nilanshi jej mama. Jej mama je tiež veľkou podporovateľkou svojej dcéry a rešpektuje jej rozhodnutie nestrihať si vlasy ani naďalej.

vlasy
Zdroj: Archív

Ako vyzerá život s takými dlhými vlasmi?
Napriek tomu, že starostlivosť o takto dlhé vlasy, je náročná na čas i energiu, Nilanshi tvrdí, že vedie úplne normálny život tínedžerky. „Ľudia si myslia, že musím čeliť mnohým problémom s mojimi vlasmi, no nie sú žiadne problémy. Športujem a robím všetky ostatné veci s mojimi vlasmi. Nosia mi šťastie!“ Najčastejšie nosí vlasy zapletené do vrkoča alebo uviazané do drdola. Ako nositeľka svetového rekordu sa táto mladá dievčina cíti veľmi šťastná a na svoju hrivu je patrične hrdá.