Amber dostala však nápad, ako si aspoň trochu priblížiť tento zážitok. Skontaktovala sa so svojou priateľkou z detstva a fotografkou Heidi Spillane, aby nafotila dcérku Noru v Amberiných svadobných šatách. Fotenie sa malo uskutočniť na tom istom mieste, kde sa odohrala svadba Amber a jej manžela Dereka.

„Pár mesiacov po jej diagnóze mi poslala fotku malého dievčatka v svadobných šatách svojej mamy a povedala, že by chcela urobiť to isté so svojou dcérkou Norou,“ povedala Heidi Spillane pre Global News a pokračuje: „Nora je jej jediné dievčatko. Stále si ju obliekala a rozmaznávala... Jediné, na čom jej záležalo, bolo byť dobrou matkou a zaistiť, aby jej deti mali ten najlepší možný život, aký len môžu mať.“

Dievčatko pózovalo v matkiných svadobných šatách: Dôvod vás doženie k slzám

Amber bol diagnostikovaná neuroendokrinným nádorom krčka maternice. Podstúpila denné liečebné procedúry a operáciu mozgu, kvôli čomu musela rodina odložiť spomínané fotenie. Žiaľ, táto žena a matka troch detí sa už fotenia nedočkala a v júli roku 2015 zomrela vo veku len 27 rokov. Sen sa jej tak nestihol splniť.