Vtedy 61-ročná Kristine Casey sa rozhodla darovať dcére menom Sara Connell najvzácnejší darček. Sara a jej manžel Bill sú biologickými rodičmi dieťatka, ktoré Kristine vynosila a porodila. Chlapček menom Finnean prišiel na svet cisárskym rezom a Sara počas pôrodu držala matku za ruku.

Dr. Susan Gerber, ktorá bola pri pôrode, sa vyjadrila, že by človek musel mať srdce z kameňa, aby ho táto udalosť nedojala. Pre dailymail.co.uk povedala: „Samotný zákrok nebol komplikovaný, ale emocionálny kontext tohto pôrodu bol veľmi hlboký.“ Išlo o výnimočnú udalosť aj preto, že pôrody u žien po menopauze sú zriedkavé, hoci ich počet vďaka pokroku umelého oplodnenia narastá.

Keď žena porodí svoje vlastné vnúča: Matka vynosila dieťa pre svoju dcéru!

Sara sa s manželom snažili o dieťa, no keď sa nedarilo, vyšetrenia zistili, že u nej nedochádza k ovulácii. Podstúpila liečbu neplodnosti a dokonca sa jej podarilo otehotnieť. Porodila však mŕtve dvojičky. Neskôr otehotnela znova, ale tehotenstvo skončilo spontánnym potratom. Zdalo sa, že šance na dieťa pre vtedy 35-ročnú ženu sú stratené.