Počas štúdia žurnalistiky ju to zavialo do malého idylického vinárstva a napriek žiadnym skúsenostiam s cudzou rečou a vínami v nich našla životnú vášeň. „Dnes je taliančina mojím druhým jazykom a o svete vín píšem do časopisov,“ smeje sa sympatická blondína, ktorá sa do slnečného Toskánska vrátila brigádovať aj nasledujúce letá.

Taliančina sa jej pomerne rýchlo dostala pod kožu.
Zdroj: Archív V. N.
Taliančina sa jej pomerne rýchlo dostala pod kožu.

Po skončení školy sa Veronika zamestnala v médiách, no dobrodružné srdce ju stále ťahalo späť na juh „ochutnať ten povestný, sladký taliansky život“. Prvé mesiace žila v krásnej Florencii, no s prácou to nebolo ružové a predavačku ani čašníčku robiť nechcela. „Každý voľný víkend som sa vracala na moje milované pobrežie, kde som už mala kamarátov zo stáží a z dovoleniek, a v tom lete som sa aj zamilovala do môjho Taliana Marca, s ktorým mám šesťročného syna Lorenza,“ spomína na začiatok svojej lásky Veronika.

Taliančina pod kožou
Taliančina sa jej pomerne rýchlo dostala pod kožu a to už po jednom lete vo vinárstve, prízvuk a gramatiku si osvojila až neskôr. „Stále ešte robím chyby a mojím snom je získať diplom z taliančiny, takže sa plánujem na jeseň zapísať na univerzitu. No slovenčinu nestrácam, keďže denne ju používam so synom aj pri písaní,“ hovorí ctižiadostivá dievčina, ktorá je dnes aj novinárkou na voľnej nohe.

Keď je človek spokojný sám so sebou, môže byť šťastný kdekoľvek...
 

Toskánske inšpirácie
Mestečko Cecina, kde bývajú, žije hlavne z letného cestovného ruchu. Aj Marco pracuje v tejto oblasti, keďže jeho rodina vlastní malý statok, ktorý slúži aj hosťom agroturizmu. Asi 10 kilometrov od nich sa nachádza známe malebné toskánske mestečko Bolgheri, ktoré je zdrojom Veronikinej inšpirácie na písanie, ale aj vínnej turistiky. „O mojom živote v Toskánsku pomaly vzniká aj kniha, ktorá bude plná zaujímavých príbehov. Okrem písania pracujem aj na našej malej farme, kde sa starám o hostí, recepciu, marketing, a ak treba, pripravím im raňajky alebo pomôžem pri tematickej večeri, ktoré organizujeme,“ spomína tvorivá Slovenka na teplé večery pred krízou.