Pani Alenka bola na dovolenke pri mori s manželom a dvomi synmi. So starším si požičali bicykle a vybrali sa na spoločnú vychádzku. Tešila sa, že má čas iba na neho. Odkedy sa jej narodil mladší syn, starala sa najmä o toho. Na kontakt so starším mala menej času a možností. No stala sa tragédia. Dvojica bicyklovala za sebou, premávka bola hustá. Predbiehalo ich auto a nečakane im do proti­smeru vošlo iné auto. Chcelo sa mu vyhnúť a doslova skočilo priamo na úbohého chlapca na bicykli. Zostal pod ním zakliesnený.

Matka zachraňuje syna
Zdroj: Shutterstock

Šokovaný vodič vystúpil z auta a hľadel pred seba. Pani Alena v šoku odhodila bicykel a utekala k autu, pod ktorým ležal jej syn. Keďže všetci stáli ako prikovaní, zúfalá matka začala auto nadvihovať holými rukami, aby sa dostala k synovi. Dodnes nerozumie, ako ho vyslobodila, kým prišla pomoc. No podarilo sa jej to. Neskôr, keď prišli policajti a hasiči, pokúšali sa spod auta vytiahnuť bicykel. Traja muži sa ho snažili vybrať a nadvihnúť auto. Nedarilo sa im to. Museli použiť zdvihák. Ľudská sila im na to nestačila.

No tejto statočnej žene áno. Šok, materská láska a najmä adrenalín jej dali väčšiu silu, než majú traja muži. Vďaka jej zásahu chlapec prežil. Mal zlomenú ruku a nohu, no zo všetkého sa dostal a dnes je úplne zdravý. Nikto si racionálne nevie vysvetliť, čo sa stalo. Ale je vďačná za silu, ktorú v tom čase na krátky okamih získala.