Richard dnes žije so svojou rodinou neďaleko Zvolena. Je veteránom z Afganistanu, kde počas útoku na slovenských vojakov v roku 2013 zabili jeho kamaráta. Dnes je príslušníkom policajnej pohotovostnej jednotky. Nestratí sa však ani na predvádzacom móle. Umiestnil sa v prvej päťke na súťaži Mister Manhunt v roku 2014, popritom bol schopný strážiť niekoľko mesiacov vchod do americkej vojenskej základne.

Misia v Kandaháre
Richard tvrdí, že už ako dieťa nikde neobsedel. Zaujímali ho hry na vojakov, miloval film o Rambovi, sníval aj o vojenských medailách. Najskôr si vyskúšal prácu so zbraňou počas štyroch rokov v polícii, potom ho ako vojaka Práporu okamžitej reakcie v Martine vybrali do misie ISAF. Nasledovalo pol roka drsných príprav, kým mohol vycestovať ako profesionálny vojak do Afganistanu.

Sexi policajt a model v jednom
Zdroj: Archív
Sexi policajt a model v jednom

„Pôsobili sme v meste Kandahár. Mali sme strážiť a ochraňovať spojeneckú základňu pred nepriateľmi z hnutia Taliban,“ vysvetľuje Richard. Žiaľ, ich misia sa nezaobišla bez strát. V uniforme afganskej armády k nim prenikol jeden z Talibancov a zaútočil od chrbta...