Zjednodušene povedané je to niečo ako prenájom maternice. Na tento trend je veľa protichodných názorov, napriek tomu vo svete celkom dobre funguje a využívajú ho aj mnohé celebrity.

Príbeh jednej náhradnej matky
Jessica Allen z Kalifornie je jednou z náhradných matiek, u ktorých došlo naozaj k zaujímavej spleti udalostí. Jessica nosila pod srdcom naraz dve bábätká, pričom jedno bolo jej vlastné a druhé bolo dieťa čínskeho páru, pre ktorý mala dieťa vynosiť. Lekári prítomnosť druhého plodu vysvetlili najskôr ako identické dvojča. Preto po pôrode boli obe bábätká odovzdané čínskemu páru. Vysvitlo však, že jedno z bábätiek bolo Jessicino a začal sa boj o to, aby dostala svojho vlastného syna do svojej starostlivosti.

s
Zdroj: facebook

Nevysvetliteľná záhada
Jessica už predtým porodila dve zdravé deti a rozhodla sa vynosiť dieťa pre čínsky pár. BBC.com uvádza, že táto žena údajne ovulovala napriek tomu, že bola už tehotná: „Bola som už tehotná prostredníctvom umelého oplodnenia a asi po 6 či 7 týždňoch lekári objavili ďalšie embryo. Vysvetlili to tak, že prvé embryo sa rozdelilo a vznikli tak dvojičky.“ Mladá žena teda netušila, že v jej tele rastie aj jej vlastné dieťa. Stáva sa to veľmi zriedkavo, že žena otehotnie počas tehotenstva – jav známy ako superfetácia.

Párik, pre ktorý mala Jessica dieťa vynosiť, bol informovaný o tom, že budú mať dvojičky a mladá náhradná matka dostala príplatok za toto druhé dieťa. Po pôrode, 12.12.2016, boli obe bábätká, chlapčekovia, odovzdaní okamžite čínskemu páru. Skôr, než sa Jessica vôbec mohla na bábätká pozrieť. Nasledujúci deň sa Jessica dožadovala pozrieť si bábätká, ako bolo údajne uvedené v dohode, no pracovník organizácie Omega Family Global, cez ktorú bolo náhradné materstvo sprostredkované, toto neumožnil.