Emilie Louise Flöge sa narodila 30. augusta 1874 vo Viedni v rodine Hermanna Flögeho, majstra-sústružníka a výrobcu fajok zo sépiolitu, známeho ako morská pena. Mala troch starších súrodencov, sestry Pauline a Helene a brata Hermanna.

Šikovné sestry
Emilie sa vyučila za krajčírku a vďaka svojej šikovnosti a nápadom sa vypracovala na „couturière“ – pre bohaté viedenské paničky šila oblečenie haute couture. Staršia sestra Pauline založila v roku 1895 odevnú školu, kde pracovala aj Emilie. V roku 1899 sestry vyhrali módnu súťaž a dostali šancu pripraviť módnu prehliadku. V roku 1904 Emilie spolu so sestrou Helene otvorila luxusný krajčírsky salón Schwestern Flöge na jednej z hlavných viedenských ulíc Mariahilfer Strasse, o šesť rokov skôr ako slávnejšia francúzska módna návrhárka Coco Chanel.

Emilie Flöge
Zdroj: Profimedia
Emilie Flöge

Úľava pre ženy
Salón bol navrhnutý a zariadený v štýle jugenstil z autorskej dielne architekta Josefa Hoffmanna. Bohatým dámam ponúkal odevy a doplnky šité na mieru, najmä voľné, vzorované šaty v úplne novom štýle. Odevy boli pohodlné, pretože Emilie zaviedla takzvanú reformnú módu a odmietla korzety, pred ktorými koncom 19. storočia začali varovať aj lekári. Úspešná podnikateľka viedla najlepší salón v celej Viedni. Prichádzala s vlastnými nápadmi a hľadala inšpiráciu aj v zahraničí. Po nástupe fašizmu a anektovaní Rakúska Nemeckom v roku 1938 však prišla o väčšinu zákazníčok a musela salón zavrieť. Po týchto udalostiach pracovala na poschodí svojho domu na Ungargasse 39.