Akosi sme si privykli, že len malé nosy sú symbolom krásy a ženskosti a veľký nos je určitým nedostatkom. Aj na internete nájdeme veľa návodov pre ženy s väčším nosom, ako svoj „nedostatok“ skryť na fotkách, ako svoj nos opticky zmenšiť a podobne. Radhika Sanghani je však presvedčená, že to nie je pravda a že veľké nosy sú úplne v poriadku a ženy by na ne mali byť hrdé.

Táto novinárka z Londýna spustila kampaň, v ktorej vyzýva ženy, aby milovali svoje veľké nosy a podelili sa o svoje fotky z profilu s použitím hashtagu #sideprofileselfie. Radhika pre The Independent povedala: „Svoj nos som nenávidela väčšinu svojho života. Vždy som sa cítila kvôli tomu škaredá, pretože je tak málo herečiek a modeliek, ktoré by mali veľký nos.“

Kamaráti jej často hovorievali, že ak by nemala tak veľký nos, bola by krásna
Zdroj: Archív
Kamaráti jej často hovorievali, že ak by nemala tak veľký nos, bola by krásna

Svoj veľký nos si uvedomovala už od útleho veku. Kamaráti jej často hovorievali, že ak by nemala tak veľký nos, bola by krásna. Na ulici na ňu občas pokrikovali „veľkonosý Indián“. Z toho Radhika už v detstve pochopila, že veľký nos je pre ženu jednoducho neprijateľnou fyzickou črtou a celý život sa snažila vyhýbať fotkám svojej tváre z profilu.