Raymond bol úplne obyčajný chlapec. Narodil sa 29. októbra 1910v mestečku Koppel v Pensylvániia o osem rokov neskôr bol len v nesprávnom čase na nesprávnom mieste.  

Podľa miestnej legendy to bol buď duch, ktorý sa túlal po diaľnici s hlavou, ktorá žiarila na zeleno, alebo nejaký odporný tvor, ktorý vyrástol v biede, keď sa jeho črty rozplynuli. V skutočnosti však Zelený muž alebo Charlie No-Face, ako začali po čase miestni obyvatelia ale aj turisti nešťastného Raya nazývať, nebol len postavičkou, ktorú dospelí používali na strašenie detí. Bol to skutočný človek s ťažkým osudom.

Keď mal Ray osem rokov, bol so svojou sestrou a niekoľkými priateľmi na prechádzke vedľa opusteného mosta Morado pri vodopádoch Beaver Falls. V blízkosti mosta na strome zbadali opustené vtáčie hniezdo. Detská zvedavosť v Rayovi zvíťazila nad ostražitosťou a dal sa - v túžbe pozrieť sa do hniezda, liezť na strom. Nevšimol si však, že je cez konár prevesený drôt, ktorý vraj rok pred tým zabil akéhosi chlapca. Kompetentní však smrtiaci kábel, ktorý slúžil na napájanie trolejbusov, ktoré premávali po moste a bol neustále pod prúdom, len prehodili na strom a zabudli naň.