Pravidelnosť nadovšetko

So zmenou jedálneho lístka začala, keď mala 83 kilogramov. „Vyradila som pečivo, cestoviny, sladené nápoje, sladkosti a vyprážané jedlá. Začala som viac piť čistú vodu, čo bolo predtým u mňa nepredstaviteľné. Vypiť pohár čistej, neochutenej vody,“ hovorí o prvých radikálnych krokoch.

Zaťala sa a nepoľavila. Výsledok stojí za to.
Zdroj: archív Natália Liptáková
Zaťala sa a nepoľavila. Výsledok stojí za to.

Dôležitá bola pravidelnosť, teda jesť päťkrát do dňa a skoncovať s večerným prejedaním. „Našla som si svoju cestu v stravovaní. Aby som nebola hladná, dôležité si bolo zostaviť plnohodnotný tanier. Ten by mal obsahovať dostatok zeleniny, strukovín, bielkovín i sacharidy, napríklad zemiaky,“ dopĺňa.

Keď sa však po dvoch až troch mesiacoch ukázali prvé výsledky, motivovali ju nepoľaviť. „Dodržiavala som stravu a denne cvičila. Keď sa váha znížila o prvých päť a desať kilogramov, chcela som stále viac a viac. Bola to závislosť. Potom, ako som schudla dvadsať kilogramov a niekedy cvičila aj dve hodiny denne, cítila som, že musím spomaliť. Všetkého veľa škodí, nechcela som to prehnať,“ hovorí Natália, ktorej sa na začiatku ani nesnívalo, že sa jej podarí schudnúť 23 kilogramov.