Osud Lujzu zavial až na ďaleký ostrov Srí Lanka. Predtým však prešla dlhú a ťažkú cestu. Niekdajšiu dravú event manažérku totiž postihla v roku 2018 zriedkavá choroba – alopécia.

Začalo sa to lysinou

Ide o autoimunitné ochorenie, ktoré spôsobuje samovoľné vypadávanie vlasov, prípadne ochlpenia. U každého má iný priebeh. „U mňa alopécia prepukla malou lysinou na hlave, ktorá sa začala časom pomaly rozširovať,“ hovorí Lujza. Počas niekoľkých mesiacov prišla o všetky vlasy. Vraví, že najťažšie bolo stotožniť sa so zmenou a prijať novú verziu samej seba.

Počas niekoľkých mesiacov prišla o všetky vlasy
Zdroj: Archív L.P.
Počas niekoľkých mesiacov prišla o všetky vlasy

„Počas roka 2018 som podstúpila niekoľko vyšetrení a testov, no príčinu vypadávania vlasov nenašli,“ prezrádza Lujza. A tak sa začala obzerať po alternatívnych spôsoboch liečby, z ktorých ju najviac oslovila ajurvéda. Učenie ajurvédy sa považuje za najstarší medicínsky systém na svete. Opiera sa o prírodu, stavia na harmónii tela a duše. Ajurvéda vznikla v Indii a na Srí Lanke, pre ktorú sa rozhodla Lujza. Do krajiny zaliatej slnkom vycestovala začiatkom minulého roka. Verila, že práve tam nájde riešenie svojho problému.