Že sa stane obeťou vlastnej predstavivosti a azda aj správne smerovaných slov miestnej špiritistky, spočiatku Sarah Winchesterová netušila. Všetko sa jej v hlave pomotalo, keď jej zomrelo jediné dieťa a neskôr aj manžel. Narodila sa ako Sarah Lockwood Parde okolo roku 1840. Keď mala 22 rokov, vydala sa za Williama Wirta Winchestera, jediného syna Olivera Winchestera, majiteľa firmy Winchester Repeating Arms Company.

Sarah žila v luxuse aj šťastí. Keď sa jej po štyroch rokoch manželstva narodila dcéra Annie, bola najšťastnejšou ženou na svete. Dievčatko však zomrelo už po necelých dvoch mesiacoch. Sarah a jej manžel William odvtedy nemali deti. Boli však šťastní a najmä rozprávkovo bohatí. Karta sa obrátila, keď zomrel 43-ročný William na tuberkulózu.

Sarah Winchester a jej strašidelný dom
Zdroj: Internet
Sarah Winchester a jej strašidelný dom

Vtedy sa zmenil úbohej Sarah život na peklo. Zdedila síce rozprávkový majetok a dennú rentu, z ktorej sa zatočí hlava, ale aj akési prekliatie. Špiritistka jej totiž povedala o dušiach ľudí, ktorí zomreli kvôli zbraniam, ktoré im priniesli rozprávkové zisky. Tak jej povedala, že má opustiť sídlo v New Havene, v ktorom roky žila aj s rodinou. Sarah to urobila a časť dedičstva tri roky po manželovej smrti investovala na výstavbu nového sídla.

Dozvedela sa však, že so stavbou nesmie ani na okamih skončiť. V momente, keby tak urobila, by jej hrozila okamžitá smrť. Tak Sarah najala čatu robotníkov a dala sa do toho! Poviete si, že aspoň prišla na iné myšlienky? Opak je pravdou. Odvtedy svoj „domček“ nepretržite stavala 38 rokov, sedem dní v týždni a 24 hodín denne.