Libka je už pätnásť rokov odkázaná na elektrický invalidný vozík. Osud sa s ňou však opäť kruto zahral a 12. apríla 2019 jej lekári museli amputovať kvôli rakovine prsník. Dnes je Libuška dobre naladená: „Prešla som si všetkými peripetiami s tým súvisiacimi - chemoterapiou aj ožarovaním. Hoci pani rakovina - ako moja nová kaderníčka, mi celkom zmenila moje háro, prežila som to celkom dobre a pokračujem v mojich jazdách na invalidnom vozíku. Ale čo je najhlavnejšie, pred časom som oslávila krásne životné jubileum a bojujem ďalej.“

Ako to začalo

Libuška žiaľ bola v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Písal sa rok 1994, ona mala 42 rokov. „Autobus, v ktorom som sa viezla, havaroval,“ spomína Libuša. „Ocitla som sa v nemocnici po tom, čo som vyletela cez predné okno, lebo nás viezol vodič, ktorý mal riadne pod čapicou,“ rozpráva s trpkosťou v hlase sympatická dáma.

Odohralo sa to v nedeľu popoludní, tak Libuša nahlas uvažuje, čo sa asi dialo noc predtým, že vodič ešte nestihol vytriezvieť. „Po rokoch som sa o tej nehode všeličo dozvedela,“ pokračuje. „Predtým bol vraj niekde oslavovať a vraj už mal viacero incidentov,“ nevie prísť na meno vodičovi, ktorý podľa jej slov mohol za haváriu.