Rebeka milovala opaľovanie. Keď mala dvadsať rokov, slnila sa viac, ako bolo vhodné a v soláriu bola aj šesť krát týždenne. Tvrdila, že sa jej nemôže nič stať, bola príliš sebavedomá. Pred dvoma rokmi sa však stalo niečo, čo rozhodne neočakávala!
Na pleci sa jej vytvoril malý tmavý fliačik. Spočiatku si z neho nič nerobila. Keď však ani po mesiaci nezmizol, zašla k dermatológovi na kontrolu.

Rebeka po operácii
Zdroj: Profimedia.sk

Ten škvrnu vyhodnotil ako pehu, ktorá jej na pleti vznikla ako následok opaľovania. Všimol si však nenápadný biely fliačik na špičke nosa a spozornel! Okamžite fliačik vyrezal a poslal ho na histologické testy.  Diagnóza Rebeku zaskočila. Išlo totiž o veľmi agresívny druh rakoviny kože, takzvaný bazocelulárny karcinón, ktorý bol pre Rebeku vstupenkou na operačnú sálu.

Rebeka po oparácii
Zdroj: Profimedia.sk
Rebeka po oparácii

Mladá žena podstúpila zákrok, ktorý z nej spravil na mesiac monštrum. Takzvaná Mohsova operácia, pomocou ktorej jej odstránili postihnuté vrstvy kože a nechali jej len dýchací otvor v nose chcela radikálny zásah do jej vzhľadu. Otvor v nose jej totiž opravili cez čelo žilnou klapkou. Tú mala na sebe celý mesiac, až kým nepodstúpila záverečnú rekonštrukciu tváre a nosa.
Dnes sa teší Rebeka úplnému zdraviu, ale  soláriám sa radšej vyhýba.