Otec bol v dedine kostolníkom. Bol to nenápadný muž, nosil silné dioptrické okuliare. Staral sa o kostol, ale predovšetkým vychádzal ľuďom všemožne v ústrety. Často ho bolo vidieť, ako pomáha osamelým ženám na poli či v záhrade...

Kto sú tí muži?
Otec mal v okresnom meste veľa známostí, a tak mnohým pomohol nájsť prácu. Kto by si takého človeka nevážil? Krátko po tom, čo som sa prisťahovala domov aj so synom, otec vzal do podnájmu dvoch mužov v strednom veku. Dom bol veľký a v tých časoch každá koruna dobrá. Ubytovali sa na prízemí, ja so synom som obývala izby na poschodí. Po čase sa začali dedinou šíriť reči, že jeden z tých nájomníkov je môj milenec. Ani som tých mužov nepoznala, len z videnia, snažila som sa s nimi kontaktovať čo najmenej.

j
Zdroj: Shutterstock

Scéna ako z pornofilmu
Raz neskoro večer som nemohla zaspať. Príšerne ma rozbolela hlava, preto som zišla do kuchyne vziať si tabletku proti bolesti. Dvere na kuchyni boli zamknuté. Začula som však čudné zvuky, a tak som utekala do otcovej izby, mysliac si, že v dome sú zlodeji. Zaklopala som, ale neotváral. Vošla som dnu, otcova posteľ bola prázdna.