Prišiel k nám pred dvadsiatimi rokmi, aby v Poprade vybudoval spoločnosť na výrobu komponentov do bielej techniky a pre automobilový priemysel. Ostal tu a aj pomocou fotografií postupne spoznával našu krajinu. GUIDO ANDREA LONGHITANO má dnes na konte už štvrtú knihu s názvom ´About the future – 51 príbehov žien pre budúcnosť zdravotníctva´.

Do slovenských nemocníc vchádzal zanietený manažér, fotograf a dokumentarista v čase, keď svet zachvátila pandémia. Pustili ho do operačných a pôrodných sál, hospicov, vrtuľníka, sanitiek, laboratórií, ordinácií, aby zmapoval inšpiratívne príbehy silných žien.

Silné ženy

S úsmevom hovorí, že stretol rôzne zdravotníčky od manažérok až po sanitárky. Každá z nich bola iná, jedna až dojemne srdečná, ďalšia zase racionálna pragmatička. „Zbieral som ich príbehy, skúsenosti a inovatívne nápady, inšpiroval som sa nimi. Ženy sú bohatstvom našej spoločnosti, nášho sveta, pretože sú vždy zamerané na budúcnosť. Majú šiesty zmysel, sú empatické, majú praktické zmýšľanie a pohľad na vec. Som rád a vážim si to, že som sa aj vďaka tejto knihe uistil o výnimočnej ženskej sile. Moje dielo je príspevkom k spravodlivejšej spoločnosti. Som presvedčený, že musíme vyrovnať rolu medzi mužmi a ženami už od detstva, od základnej školy, od rodiny,“ hovorí Guido Andrea Longhitano v reportáži magazínu Život.