Reč je o Corazon Amuraovej, mladej študentke medicíny, ktorá ako jediná ušla pred vyčíňaním Richarda Specka, ktorý je právom považovaný za jedného z najkrutejších vrahov v doterajšej histórii USA. Chladnokrvne zabíjal – škrtil alebo bodal nožom, až kým v byte nezostalo úplné ticho. Za jedinú noc zavraždil až osem nevinných študentiek.

Speckove obete...
Zdroj: Instagram R.s.
Speckove obete...

Najhoršie na tom je, že úbohá Corazon sa na to peklo musela dívať a popri tom sa báť o vlastný život. Pred vyčíňaním šialeného muža sa jej totiž podarilo schovať pod posteľ. Na obraz tej noci však nezabudne do konca života... Čo sa teda 14. júla 1966 stalo? Za všetko môže poloanalfabet Richard Speck, ktorý mal problémy so zákonom už od detstva. Narodil sa v roku 1941 v Illinois a neskôr sa s rodičmi presťahoval do Dallasu. Základnú školu skončil s odretými ušami. Už ako dvadsaťročný mal za sebou desať zatknutí. Lúpil, kradol, bol násilný... O päť rokov neskôr mal v záznamoch 37 pobytov za mrežami. Z každej, aj tej najpodradnejšej práce ho vyhodili, bol závislý na drogách a mal pomýlené vnímanie reality.

Speck si ako osemnásťročný nechal vytetovať na predlaktie nápis „Zrodený na cestu do pekla.“ Keď sa mu znepáčilo, snažil sa ho zničiť tak, že si ho vypaľoval z kože cigarou.
 

Písal sa 10. júl 1966. Speck pracoval na nákladnom člne. Pobil sa s nadriadeným, tak prišiel o prácu. Pomohla mu jeho sestra Martha. Dala mu trochu peňazí a zaviedla na miesto, kde by mu mohli dať novú prácu. Nič však nemali voľné, tak sa Speck znovu opil do nemoty. Večer trinásteho júla sa opäť túlal po južnom Chikagu. Bol spitý a nadrogovaný. Okolo jedenástej večer si to namieril do štvorposchodovej budovy, ktorá patrila chicagskej nemocnici. V budove bývali študentky zdravotnej školy. Speck nebol úplne pri zmysloch. V rukách držal pištoľ aj nôž. Zaklopal na dvere. Otvorila mu nič netušiaca dievčina, zrejme si myslela, že klopú jej kamarátky. Keď uzrela neznámeho muža, naplašila sa. Bolo však už neskoro, lebo Speck sa predral dovnútra.