Predstaviteľka klasického belcanta sa narodila v talianskej Modene 27. februára 1935. Mirella bola geniálne dieťa, veď už v desiatich rokoch spievala pre taliansku televíziu RAI áriu Un bel di vedremo z Pucciniho opery Madam Butterfly. Matky Mirelly aj Luciana Pavarottiho pracovali spolu v miestnej tabakovej továrni. Ich deti vraj kŕmila mliekom tá istá dojka…

sopranistka
Zdroj: Profimedia

Rozkošná Mimi v Bohéme
Na operné javisko sa Mirella prvýkrát postavila 3. februára 1955. A mala obrovský úspech, keď spievala v modenskom Mestskom divadle rolu dedinského dievčaťa Micaely v Bizetovej temperamentnej opere Carmen. Jednou z najslávnejších rolí, ktorá divu sprevádzala na javiskách operných domov, však bola Mimi v Pucciniho opere Bohéma. Na scéne sa najčastejšie stretávala s tenoristom a rodákom Lucianom Pavarottim. Spievať Mirellu mohli diváci počuť nielen v milánskej La Scale, ale aj v newyorskej Metropolitnej opere či v londýnskej Covent Garden.

Tri roky na materskej
V prvých rokoch kariéry ju pedagogicky usmerňoval barytonista Gigi Bertazzoni a na klavíri sprevádzal Leone Magiera. Ten bol aj korepetítor a dirigent a zrejme aj prvá veľká láska sopranistky. Vydala sa za neho, prerušila prácu a porodila dcéru Micaelu. Nie náhodou jej dala meno po svojej debutovej postave z opery Carmen. Na pódiá sa Mirelle Freni vrátila po troch rokoch.