Je vôbec normálne, že žena v tridsiatke je v dnešnej dobe ešte panna? Aj táto otázka rezonovala pomerne často. Spýtať sa však môžeme aj na to, čo je normálne a čo nie. Každopádne, v niektorých krajinách by mohla byť odpoveď pokojne „Áno“. Jeden z najväčších výrobcov kondómov si nechal minulý rok urobiť prieskum, v akom veku začínajú ľudia so sexom, a výsledky sú celkom zaujímavé.

Spomedzi 37 zapojených krajín vyšli Malajzijčania ako ľudia, ktorých priemerný vek je najvyšší. So sexom začínajú až ako takmer 24-roční, nie je teda žiadnym prekvapením, ak je 30-ročná žena z Malajzie ešte panna. Najnižší vek vyšiel Brazílčanom. Tí začínajú so sexuálnym životom po sedemnástke. Slovensko síce v prieskume nebolo, ale našli sme Česko, ktorého priemerný vek je 17,6 roka.

Žiaden pravý na obzore

Po niekoľkodňovom pátraní po panne v tridsiatke prišiel úspech. Dnes 42-ročná, volajme ju Katka, keďže z ostychu nechcela publikovať ani len svoje krstné meno, bola síce stručná, ale predsa len čo-to prezradila. „Odmalička som bola veľký introvert, taká tá typická baba, ktorá sa doma schováva s knihami a nemá potrebu chodiť von. Okrem toho som bola vždy tučnejšia a so svojím telom som neustále bojovala. Chalani sa ma stránili a mne to ani neprekážalo, lebo som dala prednosť kariére. Doma ma viedli k viere, ale rozhodne to nebol jediný dôvod,“ hovorí úspešná vedkyňa.

OSUDOVÝ HOROSKOP : Panny budú mať priestor na zmenu, Račice vykuknú z ulity! A čo čaká vás?
Zdroj: shutterstock

Svojho manžela spoznala ako 33-ročná a práve s ním mala svoj prvý sex. „Bolo to doslova magické a vôbec neľutujem, že som to neskúsila skôr,“ dodáva Katka, matka dvoch dcér. „Dôvody na absenciu pohlavného života sú rôzne. Psychické, psychologické, sexuálne, vzťahové, výchovné, náboženské. Je veľa dôvodov, prečo ho žena, túžiaca po sexuálnom živote, nemá. Samozrejme, do tejto kategórie patria aj ženy, ktoré po pohlavnom živote jednoducho netúžia, nechýba im a k spokojnosti ho nepotrebujú,“ hovorí uznávaná odborníčka, sexuologička Danica Caisová.