37-ročná Amy pre Barcroft TV povedala: „Je zjavné, že musím robiť veci veľmi odlišne než niekto, kto má úplné telo. Ale som schopná robiť rôzne veci, akurát odlišným spôsobom.“ Biologickí rodičia opustili Amy krátko po jej narodení, lebo nedokázali čeliť skutočnosti, ako ich dieťa vyzerá. Dokonca požiadali zdravotnícky personál, či by nemohli zavrieť ich čerstvo narodenú dcérku v nejakej miestnosti a nechať ju zomrieť od hladu.

Lekári na začiatku pochybovali, že by mohla byť nezávislá.
Zdroj: Archív
Lekári na začiatku pochybovali, že by mohla byť nezávislá.

Amy však mala nad sebou šťastnú hviezdu, pretože veľmi skoro si ju adoptovala rodina Brookových, v ktorej vyrástla. Pre TheMirror.co.uk hovorí: „Lekári na začiatku pochybovali, že by som mohla byť nezávislá, ale moji rodičia to neprijali, a vždy ma podporovali.“

 

Táto zaujímavá mladá žena má dokonca svoj vlastný YouTube kanál, kde na videách zachytáva, ako dokáže zvládať rôzne veci. „Môj YouTube kanál nebol niečo, čo som skutočne chcela v tom čase, lebo byť pred kamerou je skľučujúce, ale myslela som, že by to mohol byť ďalší spôsob, ako byť podporou pre iných,“ hovorí Amy.