U Mariky nič nenasvedčovalo tomu, že by trpela nejakým ochorením – všetky vyšetrenia v tehotenstve boli úplne v poriadku. Marikin otec, Axel Nagy, pre Barcroft. TV hovorí: „Keď sa Marika narodila, bol to určite šok. Do tej doby vyzeralo byť všetko v poriadku.“

Lekár oznámil rodičom, že je 50% šanca, že ich dcérka prežije. Bolo potrebných sedem operácií, aby sa jej šance na život zvýšili. Našťastie ich zvládla. Aj napriek tomu je u nej vyššie riziko rakoviny kože. Kvôli svojej pokožke si mladá dievčina užila kopec šikany v škole. Spolužiaci ju nazývali „kravou“ alebo jej hovorili, že je celá od blata, že je špinavá a škaredá. Pre dailymail.co.uk. povedala: „V škole to bolo zložité. Nemala som žiadne kamarátky.  Dievčatá ma obkľúčili v chodbe a hovorili mi, že som škaredá. Niekedy do mňa strkali alebo ma kopali...“ Pre Mariku to bolo náročné obdobie, kedy jej sebavedomie bolo na bode mrazu, hoci jej rodičia sa snažili ju podporovať.

h
Zdroj: Archív

Všetko sa zmenilo, keď sa Marika začala zúčastňovať na školskom dramatickom krúžku. Zamilovala si to, pretože pri hraní mohla predstierať, že je niekým celkom iným, mohla na pár hodín prestať o sebe uvažovať ako o tom dievčati so znamienkami po celom tele. Postupne sa vďaka tomu Marika naučila naozaj akceptovať samu seba aj so svojou pokožkou a získala sebavedomie.