Sladké zaváraniny pre diabetikov: Koľko sladidla nahradí cukor?

Sladké zaváraniny pre diabetikov: Koľko sladidla nahradí cukor?

Ako zavárať bez jednej z hlavných surovín - bez cukru? A koľko sladidla ho nahradí? Všetko nájdete tu na jednom mieste...

Bobuľový džem
Na 650 g bobuľového ovocia (černice, čučoriedky, maliny) dávkujte 250 g Sorbitu so sacharínom.
Ovocie očistite, roztlačte a pridajte sladidlo. Dobre premiešajte a nechajte 2 hodiny postáť, aby sa Sorbit rozpustil. Potom ovocnú hmotu varte po malých častiach a za stáleho miešania, kým sa neodparí voda. Čas varenia by nemal byť dlhší ako 30 minút. Poháre aj viečka dobre umyte (obarte vriacou vodou). Nalejte do nich horúci džem, okraje každého pohára dobre očistite a uzavrite viečkom. Nechajte vychladnúť a odložte na tmavé miesto.

Džem z domácej pekárne
Na 700 g sezónneho ovocia budete potrebovať pol lyžičky kyseliny citrónovej a 250 g diabetického želírovacieho cukru. Ovocie (jablká, hrušky, slivky, broskyne) očistite a podľa veľkosti nakrájajte na polovice alebo na štvrtky. Vložte do nádoby v pekárni, zasypte dia želírovacím cukrom a pridajte kyselinu citrónovú. Pekáreň zapnite na program marmeláda a nechajte ju 80 minút pracovať. Horúci džem nalejte do suchých čistých pohárov a uzavrite.  

Domáce džemy, marmelády a lekváre bez cukru nie sú samy osebe trvácne. Po otvorení ich treba rýchlo skonzumovať alebo uchovávať v chladničke. Ak ich chcete dlhšie skladovať, zakonzervujte ich dodatočnou sterilizáciou.

Lekvár

Do buchiet a šatôčok nepoužívajte džem pripravený so želírovacími prostriedkami, pretože sa pri pečení roztečie. Preto si radšej pripravte klasický hustý lekvár, ktorý získate vyparením všetkej tekutiny z ovocia.

Ovocie očistite, pomeľte a varte po malých množstvách (1 kg) v širokom hrnci. Na začiatku podlejte kvapkou vody a priveďte do varu pod pokrievkou. Potom odkryte a za stáleho miešania odparujte do zhustnutia. Ku koncu varenia pridajte umelé sladidlo, na 1 kg asi 15 tabliet, ktoré rozpustíte v troche vody. Znova priveďte do varu. Horúcim lekvárom naplňte čisté poháre a dobre uzavrite.

DIA kompóty
1. Slivky alebo iné ovocie odstopkujte a opláchnite pod tečúcou vodou. Ovocie na zaváranie nesmie byť prezreté, inak by obsahovalo priveľa cukru.
2. Viečka a poháre, najlepšie s objemom 370 ml, vyvarte a nechajte vyschnúť. Dajte prevariť vodu.
3. Na dno každého pohára odpočítajte 5 až 8 tabletiek Sacharínu T110, pridajte ovocie a zalejte takmer po okraj vlažnou vodou. Ak zavárate svetlé ovocie (napríklad marhule, broskyne, hrušky či jablká), do nálevu pridajte kyselinu citrónovú, na 3 litre vody 1 zarovnanú lyžičku.
4. Zatvorte viečkom a dajte sterilizovať do špeciálneho hrnca s teplomerom. Potom poháre vyberte a viečkom nahor nechajte pod utierkou pomaly vychladnúť.

UPOZORNENIE

Diabetické kompóty sterilizujte opatrnejšie, inak ich „rozvaríte“. Súvisí to s obsahom cukru, ktorý v bežných kompótoch drží ovocie pokope. Preto zvoľte pri zaváraní so sladidlami najnižšiu možnú sterilizačnú teplotu a čas – len toľko, aby sa prichytilo viečko.

Autor: zp
Foto: Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa