Slávnu speváčku vyhlásili za zlodejku! Čo ukradla a pôjde pred súd? (VIDEO)

Slávnu speváčku vyhlásili za zlodejku! Čo ukradla a pôjde pred súd? (VIDEO)
28 fotiek v galérií

Kontroverzná Lady Gaga (33) si, zdá sa, prisvojila pieseň, ktorá ani zďaleka nevyšla z jej hlavy. Pred časom oslnila piesňou z filmu Zrodila sa hviezda.

Zdá sa však, že jej ústredný motív vznikol v hlave rockera Steva Ronsena oveľa skôr a známa speváčka si ho len prisvojila. Steve totiž pred rokmi natočil pieseň Almost, z ktorej speváčka čerpala námet, aby vznikla jej Oskarom ovenčená pieseň Shallow.

VIDEO: Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow (OSCAR 2019)

Problémom je, že „vynovená“ verzia piesne v podaní známej speváčky znie úplne rovnako ako stará predloha, len je o čosi rýchlejšia. Známy rocker teda právom škrípe zubami a vyhráža sa súdom. Rocker totiž tvrdí, že piesne, ktoré držia film nad vodou, vznikli už oveľa skôr pod perom iného autora a Lady Gaga sa na nich len zviezla. Výsledok? Rocker Steve Ronsen ženie Lady Gagu pred súd a chce z nej vytĺcť čo najviac dolárov. Ako odškodnenie totiž žiada niekoľko miliónovú kompenzáciu.  

A čo rocker tvrdí? „Veľa ľudí ma upozorňovalo na to, že pieseň Shallow znie presne ako tá moja,“ hovorí rocker. „Nepátral som po tom, dokonca som film, v ktorom odznela, nevidel. Počul som len, že bol vďaka nej úspešný,“ napísal Steve na sociálnej sieti. Tak rocker pátral ďalej a svoje zistenia konzultoval s muzikológom, ktorý potvrdil, že obe piesne znejú rovnako.

Spor medzi hudobníkmi teda naberá na obrátkach. Lady Gaga sa síce k svojmu „prešľapu“ zatiaľ nevyjadrila, ale poverila svojho právnika, aby konal. Kto má pravdu a ktorý z umelcov je „rodičom“ kontroverznej piesne, zatiaľ nie je jasné. Gaga chce bojovať a rocker Steve nechce ustúpiť. Tak len čas ukáže, na koho strane je pravda o piesni, ktorá tak zaujala...

Chcete vedieť viac? Kliknite na galériu pod článkom.

Autor: mam
Foto: profimedia

 28 fotografií

Slávnu speváčku vyhlásili za zlodejku! Čo ukradla a pôjde pred súd? (VIDEO)Slávnu speváčku vyhlásili za zlodejku! Čo ukradla a pôjde pred súd? (VIDEO)Slávnu speváčku vyhlásili za zlodejku! Čo ukradla a pôjde pred súd? (VIDEO)Slávnu speváčku vyhlásili za zlodejku! Čo ukradla a pôjde pred súd? (VIDEO)
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa