26 rokov a stále akné..

Dermatologická poradňa02.07.2009
26 rokov a stále akné..

Dobrý deň, pani doktorka. Mám 26 rokov a stále sa mi objavuje na tvári akné. Som z toho veľmi nešťastná, je to nepríjemné a neestetické. Snažím sa každý deň vyčistiť si pleť, dávam si pleťové masky a tonikum, ale nepomáha to. Viete mi, prosím poradiť, ako sa ich zbaviť? Ďakujem za odpoveď.

Veronika, Kežmarok

Dobrý deň, Váš problém je veľmi častý. Pokiaľ domáca liečba nezabrala mali by ste navštíviť dermatológa a poradiť sa s ním o ďalšom spôsobe liečby. Navrhne Vám celkové vyšetrenie organizmu, vylúčenie fokálnej infekcie - zuby, mandle, gynekologické zály, prípadne vyšetenie Helicobacter pylori.

Následná liečba závisí od stavu pleti. Používajú sa lokálne aj celkové liečivá. Výborný efekt má liečba akné laserom IPL, ktorú robíme v trojtýždňových intervaloch a následne na pleť aplikujeme modré LED svetlo na dezinfekciu Propionibacterium acne - baktérie spôsobujúcej zápalové prejavy. Čistenie by malo byť v rukách zdravotnej sestry kozmetičky, špecializujúcej sa na problematickú pleť. Po vyhojení akné je možné podstúpiť liečbu na vyrovnanie farebných nerovností a jazvičiek laserom. S pozdravom

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa