Ako byť krásne opálená, ak slnko je môj "nepriateľ"

Dermatologická poradňa15.04.2011
Ako byť krásne opálená, ak slnko je môj "nepriateľ"

Dobrý deň, prosím Vás o radu. Od leta 2009 mám problém so slnkom. Po opaľovaní sa nevyhádžem ani nie som červená, len mám neskutočné bolesti (ako keby ma bodali nožom). Navštívila som alergologičku a tá mi odporučila brať antihistaminikum, betakarotén a špeciálny krém Eucerin.

Moja otázka ale znie ako by vplývalo na moju kožu solárium? Pretože krém pomáha na svrbenie ale moja pokožka je biela ako stena.. Chcela by som byť aspoň trochu opálená.

Tamara, Ivanka pri Dunaji

Milá Tamara, Vaše problémy s bolesťou kože je potrebné riešiť komplexne. Nie je jasné, či náhodou neužívate nejaké lieky, ktoré zvyšujú citlivosť kože po oslnení. Ak Vám alergologička predpísala antihistaminikum, to môže čiastočne problém zmierniť. Rozhodne by ste mala používať krémy s vysokým UV filtrom, lebo pp. máte veľmi svetlú kožu.

Neodporúčam ani solárium, ktoré využíva lúče UV-A. Tieto sú síce menej nebezpečné ako lúče UV-B v prirodzenom slnečnom svetle, ale pri citlivej svetlej pokožke by ste mohla mať nepríjemnú skúsenosť.

Vrelo odporúčam kvalitný samoopaľovací krém, ktorý je lepšie zakúpiť v lekárni.. Ak by problém pretrval, vyhľadajte kožného lekára .

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa