Aký krém použiť na unavene pôsobiacu pleť

Dermatologická poradňa24.02.2012
Aký krém použiť na unavene pôsobiacu pleť

Mám 59 rokov a veľmi vysušenú pleť. V puberte som mala mastnú pleť, výražky a uhry. Na lekárskej kozmetike mi poradili používať horské slnko až som si spálila pleť, neskôr som mala alergiu na jarné slnko, niečo podobné ezému. Tak som si dala spraviť zlupovačku kože zmrazením.

Odvtedy som už na jar problémy nemala, ale čím som bola staršia tým sa mi pleť viac a viac vysušuje. Moja pleť pôsobí unavene, hlboké vrásky nemám, ale suchú ostarenú kožu. Vyskúšala som rôzné drahé krémy, ale výsledok sa nedostavil. Prosím poraďte mi, čo by bolo najlepšie na moju pleť.

Elena, Partizánske

Milá Elenka,

Suchá pleť je typická tým, že je znížená produkcia mazových žliazok, koža stráca vlhkosť, je presušená, dochádza k poškodeniu elastických a kolagenových vláken. Už po štyridsiatke klesá produkcia kyseliny hyalurónovej v každej bunke kože, a to vedie k tomu, že sa najmä v tvári objavujú hlbšie vrásky a pokožka pôsobí zvädnutým dojmom.

K presušovaniu kože dochádza aj pôsobením UV žiarenia, nadmerným opaľovaním, nedostatočným príjmom tekutín, nadmerným používaním sprchových gélov a mydiel, pobytom v suchom prostredí, v prefajčených miestnostiach, častými biochemickými peelingami...

Milá Elenka, upravte si stravovanie - pridajte si rastlinné oleje, semená, orechy, ryby, vajcia, mlieko, ovocie, zeleninu, vitamíny A a E.

Pri ošetrovaní pokožky užívajte iba jemné pleťové vody bez alkoholu, polomastné a mastné krémy s obsahom kolagénu, elastínu, koenzýmu Q, ktorý je významným antioxidantom a chráni bunky pred starnutím. Krémy s obsahom kyseliny hyalurónovej sú skutočným prevratom v starostlivosti o pleť. V lekárni dostanete celú škálu kvalitných prípravkov k ošetreniu pleti a tiež výživové doplnky, ktoré Vašu pleť vyhladia, a urobia krajšou.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa