Čo s ochabnutou pokožkou po pôrode

Dermatologická poradňa19.06.2012
Čo s ochabnutou pokožkou po pôrode

Dobrý deň pani doktorka,

som v druhom mesiaci tehotenstva a možno je ešte skoro, ale rada by som sa opýtala, ako sa najlepšie starať o pokožku na kritických miestach v tehotenstve, teda prsia, bruško, zadok a stehná. Rada by som totiž predišla vzniku strií a natiahnutej ovisnutej pokožke po pôrode. Aký prípravok by ste mi odporúčali a ako často?

Počula som o dennom natieraní pokožky olivovým olejom, je to dobrá rada? Pomohol by aj nejaký stravovací návyk? Mojou druhou otázkou je, či je vhodné skoro po pôrode stiahnuť bruško elastickým pásom alebo elastickými nohavičkami, aby sa mi čo najskôr stiahlo a ostalo po pôrode čo najmenšie. Alebo budem tieto veci riešiť až neskôr? Obávam sa, aby to nebolo neskoro. Ďakujem Vám veľmi pekne, teším sa na skorú odpoveď.

Katarína, Košice

Milá Katarína, Som rada, že už pomerne zavčasu, na začiatku tehotenstva myslíte na to, ako bude vyzerať Vaša pokožka po pôrode.

Aby ste predišla tvorbe strií rozhodne užívajte mastnejšie pleťové mlieka s obsahom E vitamínu, kolagénu, urey, olivového a jojobového oleja.

Je vhodná denná ľahká masáž, stále po sprche .K umývaniu pokožky užívajte sprchové oleje a nie voňavé prípravky /zakúpite v lekárni/. Konzumujte veľa ovocia a zeleniny, pite dostatok tekutín.

Po pôrode je vhodné začať s ľahkou gymnastikou na spevnenie brušného a sedacieho svalstva/ na gynekolog.ambulancii kam chodíte majú určite vhodné brožúrky, ktoré Vás usmernia/.Prajem Vám krásne tehotenstvo a radosť z Vášho budúceho bábätka.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa