Dráždia vaše oči odličovacie tampóny?

Dermatologická poradňa18.10.2011
Dráždia vaše oči odličovacie tampóny?

Dobrý deň, mám problém s kožou na jednom oku. Už asi pol roka sa mi na ňom po odmaľovávaní robí červený opuch, ktorý až svrbí, niekedy to do rána opuchne tak, že aj zle cez viečko vidím.. Nespraví sa mi to nikdy inokedy, len pri odmaľovávaní.

Mám podozrenie, že ma dráždi šúchanie odličovacou vatou. Odlíčovacie mlieka aj tampóny som používala odvtedy už rôzne, ale mám dojem, že mu práve to nevadí. A deje sa to len na ľavom oku, druhé môžem drieť koľko chcem, a nikdy s ním nič nie je.

Nemohol by to byť nejaký jačmeň, alebo skrytý zápal? Chcela by som s tým niečo robiť, nemôžem sa kvôli tomu takmer maľovať, ale neviem ani akého odborníka navštíviť, či kožného, alebo očného. Ďakujem veľmi pekne za radu.

Nina, Bratislava

Milá Nina,

Problém, ktorý Vás trápi iste nie je príjemný.

Odporúčam Vám čo najskôr vyhľadať očného lekára, lebo skutočne môže ísť o skrytý jačmeň /hordeolum/ ale to vie jednoznačne odhaliť iba očný lekár.

Ak je viečko citlivé, používajte k umývaniu borovú alebo Jarischovú vodu, prípadne si v tom čase urobte obklad z tmavého čaju, ktorý Vám kožu upokojí.

Takisto Vám odporúčam vyhľadať dermatológa, ktorý bude hľadať príčinu začervenania a svrbenia pokožky, nechajte si urobiť epikutanné testy, ktoré môžu odhaliť príčinu Vášho problému. Verím, že sa Vám to podarí.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa