Hádajte, kde sa to chlapom v lete najviac "zaparuje"

Dermatologická poradňa09.06.2011
Hádajte, kde sa to chlapom v lete najviac "zaparuje"

Zdravím, asi pred rokom sa mi medzi semeníkmi a konečníkom vytvoril cca 4 cm pás maličkých pupákov, sú bielej farby a neviem ako sa ich zbaviť. Stále ma to svrbí, a hlavne teraz, keď je teplo a aj keď si vravím, že si to škriabať nebudem, niekedy sa to ale naozaj nedá vydržať a musím si to jednoducho poškriabať.

Asi pred týždňom som si tam nahmatal nejakú podkožnú hrudku a tá ma tiež strašne svrbí. Prosím, poraďte mi nejakú mastičku, ktorá sa dá voľne zakúpiť. Myslíte si, že by som mal navštíviť moju kožnú doktorku?

Neviem čím to je spôsobené, nie som žiadny humusák, každý deň sa pravidelne sprchujem, neviem naozaj čím to môže byť. Za odpoveď pekne ďakujem

Miroslav, Nováky

Milý Miroslav,

Podľa toho, ako popisuje svoj problém, sa najskôr jedná o drobné cystické útvary, ktoré sú viac menej neškodné. Problém je ale lokalizácia, kde sa tieto prejavy nachádzajú. Aj pri maximálnej hygiene, môže dôjsť k poteniu kože a tiež otieraniu spodnou bielizňou, čo Vám spôsobuje svrbenie.

Podkožná hrudka bude pp väčšia naplnená cysta, ktorú je možno riešiť aj radikálne. Zverte svoj problém svojej kožnej lekárke a ona Vám určite pomôže. Kým tak urobíte, dezinfikujte si pokožku prípravkami s nízkym obsahom alkoholu a pokožku umývajte jemnými prípravkami.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa