Jazva po znamienku

Dermatologická poradňa16.06.2012
Jazva po znamienku

Dobrý deň. Asi 6rokov dozadu mi vyberali materské znamienko vzadu na krku. Bolo to maličké znamienko ako také väčšie zrnko cukru. Vyberal mi ho chirurg, zašil mi to, no stehy mi po pár dňoch akosi praskli.

Celé sa mi to natiahlo a dnes tam mám asi centimetrovú veľmi nepeknú jazvu, ktorá má také svetlo ružové sfarbenie, takže sa farebne dosť odlišuje od zvyšku kože. Je to dosť viditeľné a je to na takom mieste, kde mi už tričko nedočiahne, takže to nezakryjem a vlasy mám krátke. Tak neviem čo s tým. Dajú sa takéto jazvy nejako odstrániť? Ďakujem za odpoveď.

Dáška, Bratislava

Milá Dáška, chápem Vás, že jazvička na šiji je to, čo Vám z estetického hľadiska prekáža. Je tu však jeden problém a to taký, že jazvička je pomerne stará /6 ročná/ a v takom prípade, sa to už ťažko rieši. Napriek tomu, to stojí za pokus.

Vhodné je použiť kortikoidné krémy (Kuterid, Elocom, Beloderm, Flucinar - k masírovaniu jazvy, krémy s obsahom silikónu) - všetko dostanete iba v lekárni.

V prípade neúspechu sa využíva Laser terapia CO2 Laserom alebo aplikácia injekčného kortikoidu priamo do jazvy. O aplikácii kortikoidov a CO2 laseru musí rozhodnúť dermatológ, preto ho pravdepodobne musíte vyhľadať.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa