Kedy je ten správny čas začať používať krém proti vráskam

Dermatologická poradňa27.09.2011
Kedy je ten správny čas začať používať krém proti vráskam

Dobrý deň pani doktorka, chcela by som počuť Váš názor ohľadom používania krémov proti vráskam. Mám 25 rokov a začínam mať pocit, že moja pleť akosi stráca na pružnosti a mám výraznejšie mimické vrásky. Slniečku sa veľmi nevystavujem a ak áno tak používam vysoký UV faktor, veľa pijem a pravidelne si pleť hydratujem.

Moja matka vraví, že na krém proti vráskam som ešte primladá.. Neviem, čo si mám o tom myslieť. Chcela by som počuť názor odborníka či už je ten správny čas začať používať krém proti vráskam. Za odpoveď ďakujem

Maťka, Trenčín

Milá Maťka,

To, že Vaša pleť stráca pružnosť, je prvá známka, že pleť začína starnúť. Nestrácajte ale hlavu, lebo ste skutočne mladá, čo je Vaša veľká devíza.

Konzumuje veľa ovocia, zeleniny, nezaťažujte si zažívací trakt a pite veľa tekutín. Pokožku si pravidelne čistite jemnou pleťovou vodou a ošetrujte hydratačným alebo polomastným krémom s obsahom kyseliny hyaluronovej, kolagénu a elastínu.

Je správne, že si pokožku chránite pred slnkom krémom s vysokým UV filtrom. Ak je to možné skúste aspoň 1 x v týždni pleťovú masku s obsahom uhorky, broskyne, žltého melóna, medu, jogurtu. Pokožke tiež prospieva dostatok spánku a dobrá nálada.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa