Koprivkové prejavy - objavia sa a opäť zmiznú

Dermatologická poradňa22.11.2011
Koprivkové prejavy - objavia sa a opäť zmiznú

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o radu a o pomoc. Na nožičkách nášho 2,5 ročného syna sa začali objavovať červené fliačky. Ich intenzita je výraznejšia po kúpaní a celkom iný tvar majú červené fliačky po dennom spánku. Prosím Vás, viete nám poradiť, čo by to mohlo byť? Červené fliačky niekedy úplne zmiznú a preto je aj problém ísť ku kožnej, keď to nie je vždy vidieť. Vopred ďakujem za odpoveď

Ján, Brezová pod Bradlom

Milý Ján,

Teší ma, že sa zaujímate o kožný problém Vášho malého synčeka.

Z Vášho popisu sa jedná najskôr o koprivkovité prejavy, ktoré sa stratia a znovu objavia. Príčina žihľavky môže byť rôzna /lieky, potraviny, ovocie, zelenina, alergické prejavy na mliečnu bielkovinu, mliečny cukor, infekcie dýchacích ciest, zažívacie ťažkostí, teplo, chlad, fyzická záťaž, stres... / Niekedy sa po užívaní antihistaminík prejavy stratia, inokedy trvajú.

Ak budú tieto ťažkosti u Vášho synčeka trvať, dohodnite si s kožnou lekárkou návštevu tak, aby kožné prejavy videla a pátrala po príčine ochorenia. Po dôkladnom vyšetrení sa zvyčajne nájde príčina kožných prejavov, čo lekárovi umožní správne reagovať a nastaviť pacienta na liečbu.

Verím, že Vám podarí tento problém vyriešiť.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa