Liečba zápalu vlasových folikulov

Dermatologická poradňa29.06.2011
Liečba zápalu vlasových folikulov
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom mojej pokožky hlavy. Mám 19 rokov, kožná lekárka mi určila folikulitídu, zápal vlasového folikulu. Mám to už skoro rok a žiadne mastičky ani vodičky z lekárne mi nezaberajú. Už som z toho zúfalá, vlasy mi stále vypadávajú a pritom sa mi robia boľavé pupáčiky a ranky po celej vlasovej pokožke. Vlasov mám skoro o polovicu menej, ako pred rokom. Prosím o radu. Ďakujem.

Stanka, Dubnica nad Váhom

Milá Janka, Váš kožný problém je skutočne nepríjemný. Hnisavý zápal vlasových folikulov je veľmi časté ochorenie, ktoré sa vyskytuje takmer v každom období života a vyznačuje sa svojím chronickým priebehom. Preto je zložitá aj samotná liečba.

Je potrebné absolvovať rôzne vyšetrenia laboratórne, hľadanie hnisavej infekcie v tele /zuby, hrdlo, gynekologické problémy/, výtery z hnisavých pupienkov, pátrať po poruchách imunity. Ak sa dokáže vyvolávateľ ochorenia, tak antibotiká podľa antibiogramu.

Lokálne sa aplikujú preparáty s obsahom erytromycínu, prípadne kombinácia s kortikoidom. Vlasy si umývajte šetrne jemným šampónom, najlepšie zakúpiť v lekárni. Vhodné sú kratšie vlasy.

Milá Stanka, nebuďte zúfalá, ale dôverujte svojmu dermatológovi.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa