Má ekzém, bradavice, potí sa a nechce ísť k lekárovi

Dermatologická poradňa29.09.2011
Má ekzém, bradavice, potí sa a nechce ísť k lekárovi

Prosím o radu, keďže manžel nechce ísť k lekárovi! Dlhodobo má akýsi ekzém na holennej časti nôh, rozškriabe si to do krvi, niekedy to má aj na predlaktí, v poslednej dobe sa mu tvoria vredy a bolestivé veľké vyrážky (vredy) na zápästí a na hrudi. Má veľa bradavíc drobných, ktoré sa mu tvoria po celom tele. Má 60 rokov.

V noci sa príšerne potí, má problémy s pečeňou už asi 20 rokov, nízky tlak a lieči sa rôznymi liečivami - Ostropestrec, LIV 52, Koloidné striebro, Aloe Vera, vraj má pečeň "len stukovatelú". Je nervózny a agresívny, nesústredený a nepríjemný. Ďakujem za radu, kde je problém, z čoho to môže byť.

Eva, Bratislava

Milá Eva,

Predpokladám, že váš manžel má na predkoleniach chronický ekzém, /tzv. Neurodermitídu/ ktorý skutočne veľmi svrbí. To, že sa mu tvoria bolestivé vyrážky má súvis s interným ochorením, na ktoré Váš manžel trpí. Rozhodne neodporúčam prípravky na báze bylín, pretože práve to, môže byť spúšťačom tvorby nových bolestivých prejavov.

Bradavičky, ktoré sa tvoria na tele určite nezvládnete doma, ale odporúčam skutočne navštíviť dermatológa, ktorý Vášmu manželovi pomôže s ich odstránením a zároveň bude pátrať po príčine tvorby bolestivých prejavov /zažívacie ťažkosti, prítomnosť Helicobactera, infekcie v organizme.../

Príčinou nočného potenia môžu byť takisto int. ochorenia.

Milá Evka, skúste presvedčiť svojho p. manžela aby sa nechal vyšetriť u svojho lekára a následne aj u špecialistov. Verte, že každý lekár chce svojmu pacientovi pomôcť a nie uškodiť.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa