Mám 34 a vyrážky, aké som nemala ani v puberte

Dermatologická poradňa07.10.2011
Mám 34 a vyrážky, aké som nemala ani v puberte

Dobrý deň, na brade, okolo nosa a sem tam na chrbáte sa mi stále vyhadzujú boľavé červené pupáky, ktoré niekedy hnisajú, niekedy nie. Vyšetrenia mám všetky negatívne, lieky neberiem žiadne a stravujem sa zdravo. Preliečená som bola antibiotikami, mastičkami, vodičkami, gélmi a všetko pomohlo len na krátku dobu...

Naposledy sa mi vedľa nosa spravil vo veľkosti asi hrášku červený boľavý pupák, na ktorý mi kožná lekárka predpísala čiernu antibiotickú masť a fungicin masť. Hneď na druhý deň mi vytiekol hnis...

Z čoho sa mi to v kuse vyhadzuje? Už som zúfalá, mám 34r. a v puberte som sa nevyhadzovala. Tieto problémy nastali, keď som mala 25 rokov. Ďakujem za odpoveď.

Eva, Prievidza

Milá Evka,

Chápem, že ťažkosti ktoré máte s pokožkou sú pre Vás nepríjemné, ale skutočne ste bola kompletne vyšetrená? Tvorba bolestivých prejavov na koži súvisí buď s fokálnou infekciou /pátrať po infekcii zubov, hrdla, gynekolog. ťažkostiach/, pri zažívacích alebo hormonálnych problémoch. Toto všetko by ste mala absolvovať, a ak aj tieto vyšetrenia budú negatívne pátrať po poruchách imunity.

Skutočne sa zverte do rúk svojmu dermatológovi, ktorý má možnosť riešiť takýto problém aj ordináciou lokálnych alebo celkových retinoidov / táto liečba však nie je úplne jednoduchá a musia jej predchádzať rozličné vyšetrenia.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa