"..mám pocit, ako by mi niečo liezlo po hlave"

Dermatologická poradňa12.07.2011
"..mám pocit, ako by mi niečo liezlo po hlave"

Dobrý deň, veľmi ma trápi svrbenie vlasovej pokožky. Mám pocit ako by mi niečo liezlo po hlave a potom to svrbí. A vypadávajú mi vlasy. Dosť v okolí čela. Ale aj celkovo. Neviem, či je to dôležité, ale hovorila som to aj kožnej, že mám nepravidelný menzes (4-5 do roka).

Lekárka mi predpísala vitamín E a vodičku na vlasovú pokožku APLICORT - na mesiac. Za ten jeden mesiac som nijakú zmenu nejako veľmi nepostrehla.

Mám pokračovať v užívaní vitamínu a používania tej vody? Poraďte mi prosím, čo mám robiť. Neviete o niečom, čo by mi pomohlo - šampón, vody... Ja som z toho strašne nešťastná :-). Ďakujem Vám

Lucia, Trenčín

Milá Lucia, svrbenie pokožky je veľmi nepríjemné, ale pokúste sa hľadať príčinu Vašich ťažkosti. Príčinou padania vlasov môžu byť skutočne nielen rôzne zdravotné ťažkosti, ale aj hormonálne zmeny, poruchy tvorbu mazu, problémy so štítnou žľazou, poruchy zraku...

Je tiež dôležité ako často umývate vlasy a čím si ich umývate. Čím jednoduchší šampón, tým lepšie ho pokožka toleruje. Vrelo odporúčam zakúpiť v lekárni šampón s dechtom, značne zmierňuje svrbenie, neužívajte určitý čas penové tužidlá, lak na vlasy.

Konzumácia ovocia a zeleniny je vhodná. Pani doktorka postupovala správne, ale musíte vedieť, že Alpicort sa má používať minimálne 3 mesiace. Ak by svrbenie neustávalo, je vhodný k lokálnemu užívaniu preparát s kortikoidom.

Milá Lucia, buďte trpezlivá, určite sa dočkáte zlepšenia, ale nejde to rýchlo /vlasy rastú veľmi pomaly/

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa