Mám stále viac a viac lupín

Dermatologická poradňa24.10.2012
Mám stále viac a viac lupín

Dobrý deň,
prosím vás mohli by ste mi poradiť niečo na lupiny vo vlasoch? Neviem sa ich zbaviť a mám pocit, ako by ich bolo stále viac a viac. Ďakujem.

Mária, Košice

Milá Mária,
Lupiny vo vlasoch sú problém, s ktorým sa trápi veľmi veľa ľudí. Pravdepodobne aj u Vás ide o seboroické prejavy vo vlasatej časti hlavy s neznámou príčinou. Na jej vzniku sa podieľa  zvyčajne nadmerná tvorba mazu a pôsobenie kvasinkovitých mikroorganizmov. Intenzitu ťažkostí zvyšujú viaceré faktory: klimatické podmienky, cez zimné mesiace je kožný nález horší. Aj psychické vplyvy ako stres a tiež diétne prehrešky. Po konzumácii mastných jedál, alkoholu, čokolády, kakaa sa stav môže zhoršovať.

Mnohokrát stačí urobiť iba pár korektúr v ošetrovaní vlasov a v životospráve a problém sa značne zlepší. Neviem, aké šampóny ste už užívali, ale určite skúste prípravky s obsahom ketokonazolu, dechtu, pyritiónu zinku, kyseliny salicylovej a selénium sulfidu. Liečivé šampóny s týmito zložkami dostanete v lekárni. Ak by napriek tomu stav pretrvával, tak Vám odporúčam, aby ste vyhľadala dermatológa.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa