Marta, Chlebnice: Nechať sa omladiť kyselinou už v 30-tke?

Dermatologická poradňa24.01.2013
Marta, Chlebnice: Nechať sa omladiť kyselinou už v 30-tke?

Dobrý deň,
chcem vás poprosiť o radu, mám 30 rokov a veľmi viditeľné vrásky a unavenú pleť. Rozmýšľam zaplatiť si terapiu s kyselinou hyaluronovou. Myslíte si, že je vhodné začať ju používať už teraz? Ďakujem.


Marta, Chlebnice

Milá Marta,
chápem Vás, že aj drobné nedostatky pleti je to, čo Vás trápi. Vnútorné príčiny starnutia, nazývané tiež ako prirodzený proces starnutia kože, začínajú pôsobiť už v 25. roku života. Dochádza k spomaľovaniu tvorby kolagénových a elastických vlákien.

Zimné obdobie, vplyv chladného vetra, mrazu, pobyt v prekúrených miestnostiach, kde sa zase koža extrémne presušuje, sa podpisujú pod celkový vzhľad pleti. Klesá produkcia mazových žliaz a pokožka je prirodzene suchšia, ba objavujú sa aj prvé vrásky. Keďže ste ešte mladá, skúste najskôr aplikáciu krémov s kyselinou hyalurónovou, kolagénom a aleastínom.

Vhodné sú tiež prípravky s obsahom morských rias, ktoré stimulujú tvorbu kolagénu, elastínu a hydratujú pleť (vhodné sú značky Eucerin, Ryor...). Nezabúdajte na jemné večerné čistenie pleti, pri rannom odchode z domu používajte k umývaniu studenú vodu, a na podráždenú kožu môžete použiť masku z jogurtu s obsahom tuku.

Dostatok spánku, pitný režim a vyvážená strava tiež urobia svoje. A nakoniec, vzhľad pokožky môžete vylepšiť aj užívaním špeciálnych tbl ako sú Dermomatrix, Viaderm, Inneov, ktoré zakúpite v lekárni.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa